Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deníček

17.6.2013

Milý deníčku,

ta panička je vážně lemra a nechce se jí sem psát-prý nebylo co, protože jsem, podle ní, já blbka, která se nechce naučit běhat celou dráhu, tudíž nezávodí a tak není o čem psát.

Když mi to opakovala snad po sté, tak jsem se naštvala a pěkně jsem jí to ukázala!

Pěkně jí klesla čelist, když po dvou a půl letech nezdarů, jsem najednou sama od sebe začla běhat jako Bůh!

A tak stačilo jen pár jarních tréninků a už se jelo na první závody do Žamberka(11.-12.5.2013)

Počasí nám to tam trochu zkomplikovalo a začlo nám tam pěkně pršet! Náš tým použil svou osvědčenou taktiku "při sobotním rozřazování být úplně poslední a pak v neděli tradá na bednu" a ta se poprvé za deset let vymstila. V sobotu jsme opravdu byli poslední, ale protože nám v neděli oználili, že pro špatné počasí se závod ruší, tak jsme domů i poslední odjeli

Hned další závody jsme si to ale vynahradili a v Lukášově(1.6.2013) už jsme ustoupili ze staré taktiky(obzvlášť proto, že jsme věděli, že se opět po prvním dnu závod zruší) a vyběhali si můj první kov! 3. MÍSTO!!! a já získala titul FLY21 (to znamená, že jsem se svým družstvem dokázala zaběhnout běh pod 22 sekund)

O 14 dnů později jsme zase vyrazili na závody-tentokrát do Krupky(15.-16.6.2013)

Počasí nám přálo a tak se konečně nekonaly bahení lázně (já už před tím skoro začínala mít podezření, že je flyball vodní sport pro psy). Naopak ale nastoupilo vedro. Páníčci se ale o mne hezky starali a tak kromě okamžků na rozpálené dráze mi bylo fajn! Na dráze je to ale vždy jen na chvilku, tak to šlo.

A tak přišel další úspěch! 2.místo!!! a já získala zas nový titul- FLY20 (tzn. že jsem se svým družstvem dokázala zaběhnout běh pod 21 sekund) a taky jsem si zaběhla jeden super osobní rekord-dokázala jsem sama zaběhnout celou dráhu za 4,33s!!!

A protože jsem usoudila, že se úspěchy začínají množit a chce to přecejen zaznamenat, tak jsem paničku dovrčela až k počítači a ta teď pod pohrůžkou kousance do zadku píše co já diktuju.

Teď už se vymlouvat nemůže, když jsem ten její...počkat jak to slovo říká... už asi vím...jsem ten její žampión!

fotky z Krupky zde

1008877_3191678128655_712169589_o.jpg

14.-15.4. 2012

Milý deníčku,

na podzim nám ty alfa samci a alfa samice co sedí na Budějcký radnici zabrali cvičák-asi nemají rádi psy... a já si myslím, že borderky úplně nejvíc, protože těch tam máme spoustu!!! Tak jsem se zařídila!!! Ještě jsme nedali dohromady nové cvičiště, ale občas se někde scházíme- no a já do mého tajného plánu dávám všechnu energii, takže aby jste věděli vidím to takhle:

jelikož nemají rádi bordery, tak se je při každém tréninku snažím co nejvíc zredukovat!!! Panička se mi sice snaží urputně bránit a zatím se jí daří, ale to určitě nbude mít dlouhého trvání! No a abych měla jistotu, že můj plán klapne a vůdci městské smečky nám dají cvičák nový, tak se preventivně snažím kosit všechny černo-bílé psy (no uznejte-co kdyby neměli na radnici atlas plemen...) 

No a tenhle víken jsem měla jedinečnou příležitost! Největší výcviková Aleácká akce roku!!! Víkendové flyballové soustředění!!!

BYLO TO BOŽÍ!!!

Sice jsem žádnou borderu nesejmula , ale parádně jsem si to užila!!! Mohla jsem na dráze dělat vopičky na všechny cvičákový páníčky a dělat si z nich šoufky DALA JSEM DO TOHO VŠECHNO!!! No posuďte sami:

Jinak to samozřejmě všechno umím, ale tu legraci bych si přece ujít nenechala

No a v neděli přijeli zase kamarádi z Tábora a dali jsme si coursing !!!

Byl sice supr, ale nejradši bych si nafackovala!!! Já blbka jsem se tak soustředila na ten střapec, že jsem to úplně pohnojila MOHLA JSEM SNÍST BORDERKU A JÁ BLBÁ SI JÍ NEVŠIMLA!!! A jak se to stalo?! No v půlce běhu zdrhla své paničce Lexina a snažila se mě doběhnout a spáchat sebevraždu v mém chřtánu... chvilkama prej paničce dokonce přišlo, že na mě mává tlapkama a staví se na hlavu abych jí nepřehlédla, ale já si jí z nějakého nevysvětlitelného důvodu prostě nevšimla tak holt budeme asi pořát bez cvičáku 

No alespoň jsem si ze vzteku pořádně kousla do střapce!!!

 

ok01864.jpg

ok01866.jpg

Jó a kdyby jste chtěli vidět jak umím běhat tak mám i video Byl to teda poslední běh a jsem na něm po celém víkendu už patřičně unavená, ale stejně bych vám ten běh před tím odmítla ukázat, protože se za tu nesnězenou Lexie stydím

 

 

Bohužel se nám odsunuli mé první závody, protože bez cvičáku jsme prostě my nováčci nestihli všechno dotrénovaat, ale snad to bude brzo!

pac a pusu Pumma

11.3. 2012

Milý deníčku,

panička sem teď dlooouho nic nezapsala protože je lempl a při tom se událo tolik věcí!!!

To nejhlavnější ze všeho je to, že mi našla nového páníčka-teda abych vás náhodou nepopletla-sice mám nového páníčka a sice teď bydlím úplně jinde, ale panička mi zůstala pořát stejná

No jelikož už je to dlouho, tak si nejsem jistá jestli jsem se zmiňovala o mém kamarádovi Blackovi-to je páníčkův černý německý ovčák a je o dva měsíce mladší než já. Napřed byl takovej malej záprdek, ale teď vyrostl a je větší než já a ten teror co jsem mu dávala jako štěně, mi teď zpětně dává patřičně sežrat ale máme se strašně rádi a je to teď můj brácha! Jen občas naše šarvátky končí kňučením a krví-ale neděláme si to až tak naschvál... prostě tu se někde natrhne kus ucha a nebo utrhne kus polštářku na nožičce, ale pak vyskočíme, oklepem se a jdem zase společně někde něco nekalého kutit-utéct pod plotem k sousedům a překopat jim zahradu, vydat se na indiánskou velkou ovčí (lze volně zaměnit za slovo slepičí, králičí, kočičí a srnčí) loupež, přeskočit plot a řádně vyděsit nějakého zametáka, který jde okolo na vycházku ...

S paničkou je mi ve Lhenicích zkrátka naprosto skvěle!!!

Ještě jezdíme do Budějovic na tréninky flyballu a občas tam panička nechá kouknout na sebe jestli nedělá nevědomky nějaké chyby ve výcviku poslušnosti, ale to jí musím pochválit, protože to jí celkem jde a mne to s ní baví a na place bych se přetrhla abych ukázala jak jsem poslušná...ovšem v reálu už to s tou poslušností moc nepřeháním a na páníčky (a to především na páníčka, když je panička někde pryč) dělám často dlouhej čumák Jinak s obranama to máme úplně boží protože máme perfektního figuranta Milana hned za humny no a jetsli jste zvědaví, tak se tady můžete mrknout na jeho chovatelskou stanici německých ovčáků  Bohemia Abakan

Občas jedu na výlet do starého domova (třeba když se hárám, abych netrápila doma ty naše klučičí nadržence) a tam se rodiče mojí paničky vždycky chytí za hlavu a truchlí, co je to potkalo za živelnou pohromu, že tam budu nějakou dobu bydlet... asi by se na mě mělo vyplácet z pojištění na dům (ovšem pojišťovna by možná přišla brzo na buben)

Jo a letos už by mě prej panička chtěla nechat uchovnit jen se pak stejně bude bát mi někdy nechat štěňátka, protože kdyby jí prej nějaký zůstalo nedopatřením doma, tak si může jít rovnou hodit mašli! Ovšem doma se jí za tyhle pochybnosti smějou, že se bát nemusí, že by jí nějaký štěně zbylo, protože je prej stejně všechny sežeru!!!.......to jsou teda pěkně blbý vtipy, protože já mám pejsky ráda a žeru pouze všechny ostatní živočichy (z lidí teda jen figuranty, ale to už je právoplatný zástupce celého živočišného řádu )

Za pár týdnů mě čekají moje první závody ve flyballu, tak se na to musím řádně připravit!!! Pojedeme na ně totiž až do RAKOUSKA!!!

A tady vám dám fotku, aby jste věděli jak už jsem velká holka

 

399944_325447244142797_100000325723316_1085047_565401219_n.jpg

 

12.12. 2010

Milý deníčku,

pořád paničku všichni ukecáváme, aby sem napsala za mě alespoň nějaký ten štěk co jí nadiktuju, a ona stále nemá čas, nebo náladu...

Pořát tvrdí, že se neděje nic tak zvláštního, aby stálo za to to sem psát... Tak jsem se postarala o to aby se dělo něco pořádného!!!!

Včera jsem si šla pohrát s naším kohoutem! Bylo to supr! Vůbec jsem ho nepotrhala-prostě jsem ho jen ulovila a pak ho vzala na vyhlídkovou jízdu po zahradě! Byl tak happy, že celou cestu řval nadšením jak pominutej!!! Páníček rychle přiběhl a kohouta mi vzal Nevím proč se tak čílil-vždyť kohoutovi se to přece tak moc líbilo!!!

Do dalšího dne umřel steskem, že mu nechtějí dopřát ani trochu toho adrenalinu...

...prý si ale páníčci v lednu pořídí nového kohouta-asi si ale vyberou nějakého s klidnější povahou, který po mě nebude vyžadovat žádné adrenalinové sporty!

Už teď mě navykají na náhubek-prý abych jim náhodou stejně nenadchla pro děsivé jízdy i všechny slepice...

Tak jsem si našla novou zábavu-když mi ho nasadí, tak se učím nové figury na break dance-opřu se náhubkem o zem a točím se dokola! Už mi to fakt jde! Cvičím poctivě! To víte-když je na psích závodech omezený start věkem psa, tak budu ještě v průběhu příštího roku závodit alespoň na lidských soutěžích v breakování-tam věk nerozhoduje

Mimochodem-když jsem byla s paničkou náhubek kupovat, tak si ze mě dělali páni prodavači srandu-prý panička potřebuje něco obdobného jako se používá na odchyt krokodýlů-koženou smyčku stáhnutou na doraz No i když... vždyť jsem ten "maligátor" ne?!

 

p1010042.jpg

 

 

14.11.2010

Milý deníčku,

poslední dobou si užívám dmácí pohody... jen si chodím hrát s paničkou a svojí psí smečkou-prý mají po konci závodní sezóny a tak budem až do jara relaxovat a jen sjedem občas na trénink a na nějaký ten výlet (už jsem jela i autobusem a vůbec jsem se nebála!!!)

Tak aby jste se nenudili, tak přidám video které panička natočila (prý to šlo ale dost špatně protože zároveň natáčet a házet létající talíř je pěkná dřina)

 

 

18.9.2010

Milý deníčku,

tak jsem dneska byla v Plzni... Co jsem tam dělala? No samozřejmě že kraviny! No a kromě toho jsem zase dělala doprovod Sáře ná závodu v Obedience....

Hned při zahájení si už zase dělali ze mě srandu Hlavní rozhodčí říkal, že mají páníci držet alespoň kus cesty za branou své psy na vodítkách, aby se náhodou nestřetli s nějakým nesnášenlivým psem a že tu je takový třeba jeden maliňák, ketrý se rád pere se psy... Samozřejmě, že se všichni se smíchem otočili na mě!!!! Rozhodčí rychle dodal, že teda nemyslel to mimino!!!   To by koukali jak umím být nebezpečná a že mi žádná nohavice neí svatá! Však jsem jim to v průběhu dne hnedka ukázala na páníčkovi toho "nebezpečného" maliňáka! Panička se s ním prý zná, že ho před nějakým tím rokem zdárně ukecávala zrovna na malinu, když nevěděl jakého psa si pořídit... No samozřejmě že když mě uviděl, tak neodolal a šel si se mnou pohrát... no a co chtěl to má... vožrala jsem mu boty, pokousala nohy a málem roztrhala kalhoty.... já jsem prostě trhač No a po blbnutí se mnou začal přemýšlet nad další malinou do rodiny Vyprávěl supr zážitky, ketré jsem si řádně poznamenala a budu se jimainspirovat v budoucnu -třeba o tom jak jeho maliňačka roztrhala péřovou deku a peří rozházela po celém bytě-to se mi moc líbilo a hned jak budu mít příležitost, tak to taky zkusím

No všem jsem se tam moc líbila a všichni pořát opakovali, že budu fakt mohutná fena a hlavně, že vypadám úplně jak můj taťka

Jo a v minulých dnech se panička rozhodla, že půjdu na jaře na MVP tady v Budějovicích, tak jsem teda jako zvědavá co tam na mě řekne pan rozhodčí-jestli se mu budu taky tak líbit jako všem majitelům malin...

 

12.9.2010

Milý deníčku,

tak jsem dneska byla už podruhé na tréninku flyballu. Byla tam sranda-nejlepší byla ta klouzačka co tam mají... prý se tomu říká shoot a trénují se na tom otočky s míčkem v tlamě, ale to mě nazastaví v žádné taškařici-vždy jsem vyběhla nahoru a pak si, místo seběhnutí za míčkem, sedla na zadek a sklouzla se dolů :) Už se těším na příští trénink až si zase zakloužu.

Jó a víte co je nového?! Jsem trhač psů!!! No teda já se asi nevyjádřila přesně... Vůdkyni naší psí smečky jsem připravila o půlku ocasu... Fakt a bez legrace!!! Prostě jsem jí při blbnutí kousla do ocasu a ona z toho chytla ošklivej zánět kůže a 14. musí jít na amputaci půlky ocasu.

NO JO HOLT JSEM DÁREČEK DO RODINY...

ALE JAKOU MĚ CHTĚLI, TAKOVOU MĚ MAJÍ!!!

PS: tak nakonec přišla o menší kousek ocasu než se předpokládalo-přikládám fotku z pooperačního léčení...

 

p1010002.jpg

 

 

9.9.2010

Milý deníčku,

dneska jsem byla ráno poprvé na stopě bylo to boží-nacpala jsem si příško sušenejma kouskama masa-mňam!!! Asi budu stopovat ráda!!!

No a večer to bylo ještě lepší!!! Panička mě poprvé vzala do Volenic. No nevím co to jako mělo znamenat, ale běhal tam takovej pán ve srandovní kožené zástěře, vydával legrační zvuky, práskal bičem a mával mi hadrem před čenichem... no když teda tak provokoval, tak jsem se mu ten hadr pokusila vzít... napřed se hajzl bránil a nechtěl mi ho dát, ale asi se mě nakonec lekl, protože mi ho ochotně přenechal... první kolo jsem kousala v kruhovce s malou borderou naší trenérky-je asi o dva měsíce starší než já no a všichni přihlížející si dělali srandu, že mě prý panička na jaře vytáhla z nějaké nory-to si ale pletou živočišný druh-já přece nejsem žádná liška!!! I když zatím tak trošilinku vypadám...

A pak přišel ten velký okamžik!!!!!! Poznala jsem tam svoje bráchy!!!!!

Fakt nekecám! Jsou jen o pár týdnů starší než já a máme společného taťku. Když to Roman (jejich páník a majitel areálu DCA) s mojí paničkou zjistili, tak udělali hurá akci a druhé kolo bylo ve znamení potomků Maxima kousali jsme spolu v kruhu! Musím ale říct, že kluci jsou pěkný draci-naprosto mi proděravěli MŮJ hadr!!! Ale když jsou to poloviční bráchové, tak jim to teda i odpustím

PS:video ze stop i fotky z obran sem dodám brzy

 

5.9.2010

Mylí deníčku,

tak jsem dneska byla poprvé na závodech!!! Ba co víc-dokonce přímo na mistrovství ČR ve flyballu!!!

Teda samozřejmě že jsem ještě nezávodila...  jen jsem se byla podívat jak to tam vypadá...

Ale musím něco prásknout na plzeňáky!!! Oni se mi smáli!!!

Ptali se paničky, hned jak jsme vylezli z auta, jestli jsem nový snižovač překážek a že jestli jo, tak že máme předem vyhráno-nejdřív jsem nevěděla co to znamená a tak jsem nevěděla proč se všichni tak chechtají, tak jsem se na to zeptala paničky... prý se ve flyballu vypočítává výška překážek pro celé družstvo podle nejmenšího psa v družstvu a tomu se pak říká snižovač... to znamená, že čím menší je snižovač, tím nižší jsou překážky a tím snadněji a hlavně rychleji je proběhnou ostatní psi v družstvu...

TO BYLO OD NICH OŠKLIVÉ, PROTOŽE JÁ UŽ JSEM PŘECE VELKÁ!!!

Moc jsem se líbila jednomu klukovi a holčině z Hradeckého družstva-panička říkala, že mají taky malinu a dokonce s ní závodili přímo tam, ale já jí bohužel neviděla prý se dokonce znají přímo s tím hodným pánem u kterého jsem se narodila no mohli tam ze mě vymazlit duši

No a pořádně jsem si tam zařádila s naší trenérkou Sabčou (odkaz na fotky přidám níže)

Všechny jsem pobavila, když mě měla panička na klíně a kamarádka Jíťa seděla vedle na židličce a ukazovala mi tenisák, já na něj zvědavě koukala, ale k čapnutí do tlamy jsem se stále neměla... tak panička z legrace řekla DRŽ! (tenhle povel ještě neznám) a já okamžitě na tenisák položila tlapku... Oni prostě nechápou, že jim rozumím skutečně každé slovo!!!

Ještě jsem neřekla jak jsme dopadli-sice jen 8. místo, ale zato naši  zaběhli nový osobní rekord družstva- 19,63 vteřiny

No bylo to tam naprosto žůžo!!! Už se těším na příští závody!

Za 14 dní do Plzně na obedience a za 3 týdny do Liberce-na další flyball-už aby to bylo!!!

tak tady je video na kterém je vidět co se na takových závodech dělo a dokonce jsem tam na fotkách i JÁ!!!

A tady jsou nějaké ty fotky-samozřejmě, že jsem na většině já, protože kdo by odolal takovému sladkému štěňátku, že?!

fotky MČR ve flyballu 2010

video i fotky jsou od Jitky Kropáčkové-díky

 

31.8.2010

Milý deníčku,

poslední dny byl děs-měla jsem hrozivej průjem... S paničkou jsme ale vyrazili k veterináři-nejdřív jsem se teda bála vlázt vůbec do čekárny a do ordinace, ale světe div se, nic děsivýho se mi tam nedělo! Paní veterinářka mě okoukla a včeličku, kterou jsem měla dostat, prý odloží až na čtvrtek-nejdřív, že se musím zbavit toho průjmu, tak jsme dostali  jen takovou pastu která mi měla pomoct, nechali jsme dát včeličku paničky králíkovi, který jel s námi a šli jsme... teda šla panička s králíkem... já zůstala sedět jak pecka, protože se mi tam opravdu líbilo a nechtělo se mi pryč!!! tak mě musela panička ukecat na piškoty... ale i tak jsem radši nejdřív dělala drahoty-jen ať si váží toho, že mě má doma

Dneska už jsem zase po pastě zcela fit a nemůžu se dočkat čtvrtka, až zase pojedu za kámošema v bílejch pláštích

27.8.2010

Milý deníčku,

už jsem velká holka-mám naprosto nááádherné přivolání s předsednutí-zatím ho umím teda předvést jen když mě nic nerozptyluje, ale na rušné prostředí mám přece jetě čas...fůru času...

A musím se přiznat ke své maličké neřesti-já tak děsně miluju piškoty!!! Všechno na světě bych vyměnila za piškoty!!!

Dneska mě panička vzala na louku a já tam našla super zábavu-v trávě tam hopsaly kobylky a já je urputně lovila...

Moje velká kámoška Sára začíná být skutečně parťačka pro každou nepechu-dneska jsme stihli při hře roztrhnout velké gumové chrochtací prase na dvě půlky!!!

No a samozřejmě mě stále naprosto fascinují ty opeřené výrobny vajíček na nožičkách co nám běhají po zahradě. Dneska jsem se zase někoikrát snažila tahle divná zvířata prohnat a panička mi vždycky vyprášila kožich-ovšem to mě teda rozhodně netrápilo a okamžitě jsem se vrhla do hejna na lov znovu panička říkala, že si se mnou ještě užijí pěkné časy a to teda měla pravdu!!!

TO BUDETE JEŠTĚ VALIT BULVY CO VŠECHNO VÁM PŘEDVEDU!!!

 

24.8.2010

Milý deníčku,

dneska dopoledne jsme byli s paničkou, její kamarádkou a psicema Agi a Sárou na vycházce v lese-bylo to tam úúúžasný, tak sem dám i nějakou tu fotku:

 

ok6.jpg

Tady mě Agi učí pořádně čuchat a je to srandááá!

 

No a odpoledne jsme vyrazili s paničkou na cvičák do psí školky-prý si mám zvykat na cizí psy a učit se věci které mi pomůžou v budoucím výcviku... Tak jsem běhala tunelem, snažila se udržet balanc na gymnastickém míči, procvičovala povel sedni (ten už mi clekem jde a dokonce i při přivolání téměř automaticky předsedám) a učila se chodit po kladině-jen tu část která vedla dolu jsem pochopila jako klouzačku a vždycky si sedla na prdelku a klouzala se dolů Taky přidám nějakou tu fotku:

 

na míči

Odvážně do tunelu!!!

s paničkou

Sedím a na povel!!!

 

 

23.82010

Milý deníčku,

dneska jsem v novém domově 4.den. Je to tu bezva-mám tu dvě psí kámošky německé ovčandy Agilu a Sáru.Okamžitě a bez problémů mě přijali za člena smečky a dokonce mi tolerují i nějakou tu lumpárnu Sára si se mnou dokonce i začíná hrát, tak si myslím, že brzo budu mít bezva parťačku na každou špatnost!!!

Páníčci jsou ze mě naprosto vedle a asi se do mě všichni naprosto zamilovali!!! 

Dneska jsem byla na prvním výletě do města-panička říkala, že jsem dost oprsklá a sebevědomá abych už se mohla... jak to jen říkala soci.... soci... sociolizovat... né už vím socializovat!!!

Zatím jsme šli jen klidnější částí města, ale všichni kolemjdoucí kteří mě potkali začínali šišlat-nevím asi to bude nějaká městská epidemie nebo co... Nestačila jsem valit očka co se ve městě může všechno dít, ale vůbec jsem se nebála a zdatně jsem ťapala po svých!!! Jen jednou jsem se rozhlížela tak moc, že jsem nechtěně vrazila přímým čelním nárazem do pána, který stál na chodníku a telefonoval-ale musím říct, že ho to docela pobavilo a hned začal juchat do telefonu, že do něj právě vrazil pejsek.

Jen se mi stále nelíbí, když mě páníčci doma zavřou do mojí ohrádky-to začnu pět serenády co mi síly stačí!!! Dneska večer jsem dokonce tu víc než metr vysokou ohrádku dokázala přelézt!!! Panička páníčka už od prvního dne přesvěčovala, že nejsem němčour, ale belgie a že to je "trochu" jiná povaha a že mu garantuje, že do tejdne z ohrádky uteču... Páníček jí to ale nevěřil... No a já přece musím svojí vrchní paničku maximálně podporovat!!!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 32971
Měsíc: 328
Den: 13